•  
  • 66488181(09821)    

سوالات متداول

 خانه / پشتيباني

مشخصات مشتري در ثبت فاكتور

با توجه به اين‌كه مشخصات مشتري در سيستم موجود است، ولي هنگام ثبت فاكتور خريد، نام مشتري در قسمت مربوطه نشان داده نمي‌شود، براي ثبت اين فاكتور خريد با چه روشي بايد عمل كرد؟

زماني كه مشخصات موسسه وارد شده است، گزينه «فروشنده» براي نوع خدمات اين مشتري انتخاب نشده است و تنها كافي است كه از داخل فرم «مرور/ويرايش» در قسمت «ناشران/مشتريان» قسمت فروشنده را هم براي اين مشتري فعال كنيد.

گزارش فروش بر اساس دسته مشخص

گونه مي‌توان به گزارش فروش بر اساس يك دسته مشخص از كالا دسترسي داشت؟

به‌طور مثال گزارش فروشي مبني بر كليه كتاب‌هاي داستاني. براي اين كار كافي است ليستي بر مبناي «دسته‌بندي كالا» ايجاد كرد و گزارش فروش بر اساس آن ليست را ساخت، البته شايان ذكر است كه قابليت ساخت ليست بايد به‌صورت پويا انتخاب شود تا تغييراتي از قبيل كاهش موجودي و افزايش عناوين مربوطه در ليست اعمال شود و گزارش بر مبناي روز جاري نمايش داده شود.

يادآوري جهت تهيه كالا سفارشي

در مواردي كه تهيه يك كالا امكان‌پذير نباشد و زمان تهيه آن به آينده موكول شود، آيا امكان يادآوري اين مطلب از سوي سيستم وجود دارد؟

بله. جهت يادآوري تهيه كالا از سوي سيستم تنها كافي است تاريخ مورد نظر را در فرم «اطلاعات كالا» قسمت «اطلاعات پيشرفته/تاريخ پيگيري معوق» وارد كنيم. سپس با بررسي ليست «پيگيري معوق» به‌صورت روزانه، كاربران مي‌توانند جهت تهيه كالا اقدامات لازم را انجام دهند.

گزارش بر اساس نام فروشندگان در دوره خاص

آيا امكان نمايش گزارشي مبني بر اين‌كه طي يك دوره چه فروشندگاني به ما كالا فروخته‌اند و با ذكر مبلغ فروش آن‌ها وجود دارد؟

جهت دستيابي به چنين گزارشي كافي است در فرم «گزارش جامع خريد/فروش» نام هيچ فروشنده‌اي را وارد نكرده و تنها محدوده زماني مورد نظر را مشخص كنيد، آن‌گاه سيستم به‌صورت پيش‌فرض تمامي فروشندگان را در نظر مي‌گيرد و كليه تراكنش‌هاي مالي آن‌ها را به‌صورت جداگانه نمايش مي‌دهد.

نحوه وارد كردن اطلاعات لوازم التحرير

زماني‌كه مي‌خواهيم اطلاعات لوازم‌التحرير را وارد كنيم در قسمت شابك چه عددي بايد وارد شود؟

از آن‌جايي كه بيشتر لوازم‌التحريرهاي موجود از استاندارد EAN جهت توليد باركد استفاده مي‌كنند لذا تنها كافي است كه دستگاه باركدخوان را جلوي باركد مربوطه گرفته تا سيستم شماره آن را به‌صورت اتوماتيك مشخص كند و جهت كليه تراكنش‌ها از همان باركد اصلي كالا استفاده نماييد. در مواردي كه باركد اصلي كالا استاندارد نباشد سيستم پيغامي مبني بر غير معتبر بودن شابك نمايش مي‌دهد، در اين‌چنين موارد مي‌توانيد با كليك بر روي دكمه شابك جديد در همين صفحه به توليد باركد اختصاصي براي آن كالاي خاص بپردازيد.

تنظيم موجودي فروشگاه

بعضي از موارد به دليل عدم كنترل دقيق نيروي انساني در فروشگاه به كالاهايي برخورد مي‌كنيم كه در سيستم موجودي ندارند، جهت فروش كالاهايي از اين قبيل بايد به چه صورتي عمل كرد؟

با نظارت مدير فروشگاه و استفاده از «فرم تنظيم موجودي موردي» به آن كالا موجودي داده و آن كالا را به فروش مي‌رسانيم. لازم به‌ذكر است كه بعد از انجام اين فرآيند بايد از طريق فرم «گردش كالا» علت اختلاف موجودي را بررسي كنيم، به‌طور مثال مشخص شود كه در انبارگرداني اشتباها اين كالا را وارد نكرده‌ايم يا از سوي فروشنده تعداد بيشتري برايمان ارسال شده است و يا موارد ديگري اتفاق افتاده است

  • جيحون
  • شهركتاب مركز
  • آگاه
  • شهر كتاب فرشته
  • شهركتاب ابن‌سينا
  • شهركتاب قم
  • شهركتاب الف
  • شهركتاب كاشانك
  • انتشارات صانعي